Lubię pisać...

Mój blog ma już prawie rok!

admin 30.09.2020

Styl tradycyjny, czy nowoczesny?

Polecane: ustawienia systemowe

Dla nas, projektantów wnętrz, bardzo ważne jest rozróżnienie między stylem tradycyjnym a nowoczesnym. Pierwsza z nich podkreśla wewnętrzne i zewnętrzne piękno wnętrza, druga podkreśla elementy zewnętrzne i wewnętrzne. Dlatego używamy czerni i bieli tylko w pomieszczeniach, w których chcemy być oryginalni, oraz w jasnych kolorach, w których chcemy kontrastować z innymi kolorami.

Najczęściej kolory, które wybieramy do wnętrza dobrze się uzupełniają i stosujemy je w szerokiej gamie kolorystycznej, od jednobarwnych, przez metalizowane, po złożone szarości, które ograniczamy do minimum.

Decydując się na remont wnętrza, nie bój się eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy kolorystyczne. Mieszkanie urządzone zgodnie z własnym charakterem i upodobaniami przyniesie nam dużo więcej radości i satysfakcji, a efekty naszej pracy będziemy mogli cieszyć się i być z tego dumni.

Chociaż kuchnia w większości przypadków nadal jest „sercem” domu, znaczna liczba osób kupujących mieszkania lub budujących domy wybiera wariant z małą kuchnią lub przynajmniej taką, którą można „wtopić” w tło życia pokój, ta sytuacja ma kilka powodów.

Po pierwsze, wielu z nas na co dzień rezygnuje z gotowania. Obiady jemy w godzinach pracy, w stołówce lub innym lokalu. Dzieci jedzą w szkole. Brak czasu na gotowanie jest jednym z głównych powodów, dla których duże kuchnie stają się zbędne.

Po drugie, jeśli kupujemy mieszkanie w bloku to szkoda, że ​​mamy aneks kuchenny, bo w zamian możemy powiększyć przestrzeń salonu, w której spędzamy dużo więcej czasu.

Rozwiązaniem w projektowaniu kuchni są bardzo popularne ostatnio „wyspy kuchenne”. To połączenie miejsca, w którym przygotowuje się i spożywa posiłek. Wyspa zwykle wygląda jak powiększony blat, ze zlewem i wszystkimi niezbędnymi szafkami po jednej stronie i krzesłami po drugiej. Umieszczając „wyspę kuchenną” na granicy salonu i kuchni oszczędzamy przestrzeń, która w innym przypadku musiałaby zostać przeznaczona na stół.

Jeśli chodzi o „wtopienie” kuchni w tło salonu, to obecnie mamy sporo takich rozwiązań. Dobry architekt potrafi zaaranżować wnętrze salonu i kuchni w taki sposób, że mamy wrażenie, że jest to jedno pomieszczenie. Meble kuchenne utrzymane są w tym samym odcieniu i kształcie, co meble do salonu. Kuchnia jest oczywiście otwarta, a jej charakterystyczne wyposażenie, takie jak lodówka czy zmywarka, ukryte jest we wspomnianych meblach. Dzięki temu nie zakłócają estetyki kuchni połączonej z salonem.

Oczywiście bardzo ważne są akcesoria do wystroju kuchni. Jeśli nie chcemy, aby kuchnia znacząco różniła się od salonu, spróbuj zastosować te same dekoracje, np. kwiaty w tych samych wazonach, zarówno w jednym, jak i drugim pokoju. Zrezygnujmy jednak z umieszczania tradycyjnych dodatków kuchennych, takich jak przyprawy, w widocznych miejscach.

Tak zaaranżowana przestrzeń sprawi, że kuchnia stanie się optycznym powiększeniem salonu, co jest szczególnie istotne w przypadku małych mieszkań.

Nie musimy zatrudniać drogiego architekta do zaprojektowania kuchni w calach, dziś możesz sam zacząć projektować kuchnię dzięki specjalnym programom dostępnym za darmo. W Internecie jest kilka firm oferujących takie oprogramowanie, jego zaletą jest to, że działamy na prawdziwych modelach, które można łatwo kupić w sklepie. Dziś kuchnia nie musi już być szablonem, możesz zaprojektować własną wymarzoną kuchnię i dopasować ją do swoich potrzeb.

Polecane: busy do holandii

Tagi: mieszkanie, aranżowanie wnętrz, kolor, projektowanie wnętrz, aranżacja,